Details of some deployments
Wszystkie przypadki
Gabon T2

SAT-CON SARL jest operatorem sieci telekomunikacyjnej, obejmującym transmisję analogową, cyfrową, satelitarną i jest jednym z największych operatorów telewizyjnych w Gabonie w Afryce.

W 2007 roku, przy pomocy GOSPELL, SATCON stworzył pierwsze systemy cyfrowej telewizji kablowej w stolicy Gabonu.

W 2011 roku SATCON, przy wsparciu i pomocy Gospell, zaczął budować nowy system DVB-T, aby spełnić wymagania ITU, aby wykorzystać DVB-T jako cyfrowy standard dla Afryki. Pod koniec 2012 roku, Gospell zbudował dla SATCONfour systemy DVB-T, a także zintegrował jeden system Gospell DVB-C w Gabonie.

W styczniu 2013 r. SATCON zaczął migrować z DVB-C do DVB-T2, a pod koniec marca 2013 r. Rozwiązanie SATCON działało całkowicie na DVB-T2.

Obecnie system DVB-T2 wykorzystuje kanały usessix do transmisji 182 zestawów programów i rozszyfrowania 179 zestawów. W najbliższej przyszłości wykorzysta dziewięć kanałów do transmisji ponad 220 zestawów programów.

SATCON ma obecnie 55 000 abonentów DVB-T2, a liczba ta rośnie z miesiąca na miesiąc, aw ciągu najbliższych dwóch lat oczekuje się, że liczba ta osiągnie 100 000.

SATCON korzysta również ze zintegrowanego systemu Gospell, a także z Systemu Dostępu Gospel, zapewniającego bezpieczeństwo danych i treści. Pomijając usługi szyfrowania, Gospell i SATCON mogą zapewnić, że treść jest bezpieczna i chroniona, a rozwiązanie gwarantuje, że tylko ci, którzy są uprawnieni do przeglądania, mogą przeglądać.